Ta strona używa plików Cookies. Proszę zapoznać się z celem ich używania i możliwościami zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Polityka prywatności

Etapy projektowania

Uważam, że prawidłowo zaplanowane działanie przynosi większą satysfakcję zarówno wykonawcy jak i właścicielom ogrodu. Dlatego cały proces powstawania projektu i ogrodu podzielony jest na kilka etapów.

 

SPOTKANIE

Pierwsze spotkanie odbywa się w miejscu przeznaczonym do projektowania w celu sprawdzenia warunków terenowych i glebowych. Rozmowa dotyczy Państwa wymagań i preferencji oraz wizji ogrodu. Następuje przekazanie map i planów projektowanego terenu. Projektant dokonuje ewentualnych dodatkowych pomiarów i jeżeli jest taka potrzeba, umawia się na termin szczegółowej inwentaryzacji. Po ustaleniu warunków współpracy przystępuję do wyceny projektu.

Spotkanie
Spotkanie

KONCEPCJA WSTĘPNA

Po dokonaniu analizy terenu przygotowuję minimum dwie uproszczone koncepcje ogrodu, zawierające rozmieszczenie poszczególnych elementów. Zawsze staram się, by były one zarówno różne w charakterze jak i w rozmieszczeniu funkcji jakie ma zawierać dana przestrzeń. Państwo wybierają jedną z propozycji lub wskazują te elementy z zaproponowanych, które są najbliższe Waszej wizji. Po zaakceptowaniu wstępnego projektu i ustaleniu budżetu podpisujemy zobowiązanie do kontynuacji prac projektowych.

DOBÓR ROŚLIN

Po wybraniu koncepcji ogrodu, przygotowuję listę roślin do wykonania nasadzeń, która uwzględnia wszystkie sugestie oraz warunki panujące na danym terenie. Proponowane gatunki zostaną z Państwem omówione na dodatkowym spotkaniu. Dobór odpowiednich roślin do istniejących warunków jest kluczowym czynnikiem optymalizacji finansów i czasu do osiągnięcia pożądanego efektu.

Spotkanie
Spotkanie

PROJEKT

Na podstawie ustaleń z wcześniejszych etapów przygotowywany jest projekt ogrodu, który zawiera:

 1. SZKIC KONCEPCYJNY, w formie kolorowego rzutu z góry z wyrysowanymi roślinami oraz wszystkimi elementami architektury ogrodowej.
 2. PROJEKT WYKONAWCZY zawierający:
  1. wizualizacje ogrodu, z dokładną ilością, rozstawem i rodzajem użytych roślin,
  2. specyfikację zastosowanych nawierzchni,
  3. propozycje małej architektury bądź innych elementów występujących w projekcie,
  4. schemat oświetlenia wraz z rodzajem proponowanych lamp ogrodowych,
  5. projekt systemów nawadniających,
  6. wycena materiału roślinnego,
  7. wycena materiałów budowlanych,
  8. wycena realizacji ogrodu.
 3. SPECYFIKACJĘ ROŚLINNĄ w formie spisu i ilości wszystkich użytych gatunków użytych w projekcie wraz ze zdjęciami.
 4. ZALECENIA PIELĘGNACYJNE w formie spisu wszystkich użytych w projekcie roślin z opisem metod ich pielęgnacji np: nawożenie, cięcie, zabezpieczenia na zimę, itp.

 

WYKONANIE

Na podstawie przygotowanego projektu przystępujemy do jego realizacji. W zależności od poziomu jego skomplikowania prace wykonawcze możemy podzielić na etapy.

Spotkanie

Kontakt

Robert Przybylski
Projektant
biuro@zielonebalkony.pl
(+48) 517-160-555

Śledź mnie


Zielone balkony © 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone dla ZieloneBalkony.pl / Projekt i wykonanie: Cat Project